Особливості осьових вентиляторів

Осьові вентилятори призначені для здійснення повітрообміну в приміщеннях невеликого розміру. Як зрозуміло з назви, вони переміщують повітряні потоки вздовж центральної осі. Важливою характеристикою пристроїв є переміщення нагнітається і всмоктуваного повітря в одному напрямку. Осьові вентилятори мають просту конструкцію, а для їх виробництва не потрібні дорогі технології і устаткування, що сприяло великому попиту на це обладнання.
Конструкція осьового вентилятора
Прообрази осьових вентиляторів з'явилися ще в 1830 році. Замість лопатей у них була пластина, яка рухалася за допомогою складного механізму. Лопаті, аналогічні сучасним, з'явилися тільки на рубежі XIX-XX століть. Оберталися вони за рахунок енергії води. Після того, як з'явився електродвигун Едісона, вентиляційні системи почали працювати на електриці, що зробило їх дуже затребуваним в різних галузях промисловості. Після того, як була відкрита вихрова теорія Жуковського, пристрої стали виглядати практично так само, як і зараз.
Основний елемент конструкції осьового вентилятора – робоче колесо, встановлене на вал електричного двигуна. Воно оснащене лопатками або лопатями, які розташовані під кутом до напрямку повітряного потоку. Таке розташування лопатей дозволяє пристрою одночасно нагнітати і всмоктувати повітря. Свою назву вентилятори отримали з-за того, що вісь двигуна збігається з напрямком руху повітряних потоків.
Розташування робочого колеса ротора всередині металевого корпусу сприяло збільшенню обсягу переміщуваного повітря. Як приводи в осьових вентиляторах зазвичай використовують трифазні асинхронні електродвигуни.
Сфера застосування
Завдяки надійності і низькому рівню шуму під час роботи осьові вентилятори затребувані в різних сферах господарства. Їх використовують навіть у звичайних комп'ютерах, а також інших приладах, які потребують інтенсивному охолодженні. Осьовими вентиляторами оснащуються виробничі цехи, вентиляційні системи торгових центрів та офісів, житлових і технічних приміщень, шахти, аеродинамічні випробувальні центри. Крім того, пристрої можуть використовуватися в системах повітряного опалення.
Переваги обладнання
Окрім низької гучності, про яку згадувалося вище, до переваг осьових вентиляторів можна віднести компактність, високу енергоефективність і довговічність. Пристрої прості в експлуатації, оснащуються механізмами, які захищають від перевантажень і підвищеної вологості. Швидкість обертання лопатей можна регулювати. При встановленні у вертикальному і горизонтальному положенні вентиляційні пристрої показують стабільно високий ККД.
Якщо вам потрібно купити осьові вентилятори, і ви хочете отримати гарантоване якісне обладнання, звертайтеся в компанію «Промпривод». Наші фахівці допоможуть вам зробити правильний вибір і оформити замовлення. На всю продукцію діє гарантія.